سرویس سپتیک

نگهداری و سرویس سپتیک تانک

تعمیر و نگهداری سیستم سپتیک است پیچیده نیست، و هزینه زیادی نمی طلبد. با صرف ۴ کار مفید میتوانید از اتلاف هزینه های بیشتر جلوگیری کنید.

نگهداری و سرویس سپتیک تانک

نگهداری و سرویس سپتیک تانک

بازدید پمپ در زمان مناسب
استفاده از آب مناسب و بهینه
فاضلاب عادی
تخلیه صحیح

بازدید مکرر پمپ
سپتیک خانگی متوسط باید حداقل هر سه سال توسط یک سرویس کار سپتیک حرفه ای بازدید شود. مخازن سپتیک خانگی معمولا هر سه تا پنج سال پمپ می شود. سیستم های جایگزین با سوئیچ شناور الکتریکی، پمپ ها، و یا اجزای مکانیکی باید در اغلب موارد هر یک سال بازدید شوند. یک قرارداد خدمات در این موارد بسیار مهم است چرا که سیستم های قطعات مکانیزه باید تعویض شوند.

چهار عامل عمده نفوذ در فرکانس و پمپاژ سپتیک:
تعداد خانوار
مجموع تولید فاضلاب
حجم مواد جامد موجود در فاضلاب
اندازه مخزن سپتیک

از کجا ارائه دهنده این خدمات را پیدا کنیم؟

هنگامی که شما یک سرویس کار سپتیک را دعوت میکنید ، او معمولا به عنوان اولین کار نشتی ها را بررسی میکند و لایه های لجن در مخزن سپتیک خود را اندازه گیری میکند.
حتما سوابق تعمیر و نگهداری بر روی سیستم سپتیک خود را یادداشت کنید و به وی ارائه دهید.

سپتیک تانک شما شامل یک خروجی به شکل T است که مانع از لجن و تفاله از خروجی مخزن رو به تخلیه است. اگر پایین لایه تفاله جمع شده است (شش اینچ از پایین خروجی) و یا اگر بالای لایه لجن است ( ۱۲ اینچ از خروجی) مخزن شما نیاز به پمپ شدن دارد.
ارائه دهنده خدمات باید تعمیرات تکمیلی و شرایط مخزن را در گزارش خدمات سیستم شما لحاظ کند. اگر تعمیرات دیگری لازم هست هرچه سریعترانجام دهید.
با تماس با ما بهترین سرویس کاران در اختیار شما هستند.

استفاده کمتر از آب

متوسط مصرف آب در محیط داخلی یک خانواده معمولی ۴ نفره نزدیک به ۱۲۰۰ لیتر در هر روز است. یک توالت در حال استفاده می تواند به اندازه ۷۰۰ لیتر آب در روز را هدردهد.
برنامه WaterSense که متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده است بسیاری از راه های ساده برای صرفه جویی در آب و محصولات کار آمد صرفه جویی در آب را معرفی کرده است که میتوانید با انها آشنا شوید.
توالت های با راندمان بالا
توالت های قدیمی مصرف متوسطی در حدود ۱۲ لیتر بر هر دستشویی را دارند که با جایگزین کردن دستشویی های جدید میتوانید آنرا به ۴-۵ لیتر کاهش دهید.میزان تولید آب به فضلاب میتواند راندمان کاری سپتیک را افزایش دهد.

تعویض دوش ها و شیرها

با تعویض شیرها و دوش های کم مصرف تر میتوانید در مصرف آب صرفه جویی کرده و با مصرف آب کمتر سیستم خود را بهینه تر استفاده کنید.
ماشین لباسشویی.
بری شستشوهای لباس دفعات کمتری را در ماشین لباسشویی قرار دهید و مقدار لباس را جمع کرده و در یک واحد به جای ۲ واحد بشویید.
به مصرف ماشین لباسشویی خود دقت کنید دستگاههای جدید میزان آب کمتری مصرف میکنند.سعی کنید برای کاهش سیل خروجی آب در طول هفته لباسهای خود را بشوید و چندین بار لباس شستن را در طول هفته پخش کنید.

 

توالت سطل زباله نیست

برای استفاده بهینه تر سعی کنید هر آشغالی را در سینک و دستشویی نیاندازید.توالت یا سینک سطل زباله شما نیست.هرچقدر این زباله ها را کنترل کنید به عمر سپتیک کمک میکنید.

سعی کنید این لوازم را در توالت یا سینک ظرفشویی رها نکنید

چربی و روغن پخت و پز فراوان
دستمال مرطوب
ترکیبات عکاسی
محصولات بهداشتی زنانه
نخ دندان
پوشک
ته سیگار
تفاله های قهوه
دستمال توالت
داروها
مواد شیمیایی خانگی مانند بنزین، نفت، آفت کش ها، ضد یخ، و رنگ و یا رنگ رقیق کننده
مواد شیمیایی را در سینک نریزید
سیستم سپتیک شما پر از موجودات و باکتری هاییست که زنده هستند و در حال حیات با ریختن مواد سمی شیمیایی سیستم هضم سپتیک تانک را مختل میکنید و باعث نا کارآمدی آن میشوید.
هرگز مواد پخت و پز را در سینک نریزید.
هرگز رنگ های روغنی، حلال ها، و یا حجم زیادی از پاک کننده های سمی را درسیستم نریزید. حتی زباله رنگ لاتکس باید به حداقل برسد.
گریس، جامد و مواد فله که وارد سپتیک تانک میشوند در نهایت خروجی سپتیک را مسدود میکنند.
حفظ تخلیه سپتیک
تخلیه سپتیک بخشی از سیستم سپتیک استه که وظیفه حذف آلاینده ها را از مایع برعهده داردو بخش مهمی از سیستم سپتیک مخزن است. در اینجا چند کارلازم است که باید انجام دهید
بر روی خروجی رانندگی یا پارک نکنید
کاشت: در فاصله مناسب و توصیه شده درخت بکارید.
دادن: ریزش مایعات سقف منزل، پمپ های لجن و کثافت، و دیگر سیستم های زهکشی آب باران آب تخلیه را کند می کند و یا فرایند تصفیه فاضلاب را متوقف می شود.

مقاله نگهداری و سرویس سپتیک تانک – آردازیست