مخزن آب یا مواد شیمیایی GRP

مخزن آب یا مواد شیمیایی GRP

کاربرد مخازن:
– مخازن نگهداری آب آشامیدنی
– مخازن نگهداری مواد سوختی(نفت، گازوئیل، بنزین،…)
– مخازن نگهداری مواد شیمیائی(اسید،باز،…)
– مخازن نگهداری انواع سیالات
– مخازن نگهداری انواع گرانول
مزایای مخازن کامپوزیتیGRP:
– قیمت مناسب:
قیمت مخازن کامپوزیتی در بسیاری از موارد قابل رقابت با انواع دیگر مخازن است. همچنین با در نظر گرفتن هزینه های حمل و نقل، نیروی انسانی، ماشین آلات مورد نیاز و نصب تجهیزات مربوطه و از همه مهمتر بحث زمان و سرعت عملیات نصب،استفاده از مخازن کامپوزیتی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر انواع مخازن پیش ساخته می باشد.
– مقاومت بالا در مقابل خوردگی:
مخازن کامپوزیتی به علت داشتن خواص بسیار مطلوب ضد خوردگی بهترین گزینه برای نگهداری مواد خورنده نظیر اسید ها و ترکیبات فعال شیمیایی هستند.
– بهداشتی بودن:
کامپوزیت ماده ای است که که از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده و با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.این خصوصیت باعث می شود برای نگهداری مواردی نظیر آب آشامیدنی که مسائل بهداشتی و زیست محیطی نظیر عدم تغییر بو و مزه و خصوصیات(با گذشت زمان) برای آنها بسیار مهم است، مخازن کامپوزیتی بهترین گزینه می باشد.
– دوام و عمر طولانی:
مخازن کامپوزیتی به علت مقاومت مناسب در شرایط جوی مختلف و انعطاف پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان کاربری مفید نسبتا طولانی دارند. خصوصا در مواردی که نیاز به مدفون نمودن تانک مورد نظر جود دارد انعطاف پذیری کامپوزیت مقاومت آن در مقابل فشارها و نیروی های اعمالی بالا می برد.به علاوه، به علت خاصیت ضد خوردگی کامپوزیت، تانکهای کامپوزیتی در زمینهای مرطوب از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.
 – بدون نشت:
تانکهای کامپوزیتی به توجه به یکپارچگی تولید آن هیچگاه از محل اتصال دچار نشتی نمی شوند که این مساله مزیت دیگری است برای این مخازن جهت نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که نشت آنها به محیط زیست و آلوده نمودن زمین از مهمترین دغدغه های حال حاضر مصرف کنندگان است.
– قابلیت تولید متنوع:
مخازن کامپوزیتی در ابعاد و اندازه های مختلف با خصوصیات متنوع قابل تولید هستند.با استفاده از نرم افزارهای مهندسی موجود، توانایی تولید مخازن با ظرفیت ۱ تا ۸۵ متر مکعب را دارا بوده که این ظرفیت با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر می باشد و ضمن در صورت اتصال مخازن به یکدیگر امکان ساخت مخازن صدها متر مکعبی نیز وجود دارد.
– نصب آسان:
در مقایسه با سایر مخازن و تانکها، انواع کامپوزیتی آنها از وزن بسیار کمتری برخوردار بوده و این مساله کاهش بسیار زیادی در هزینه های حمل و نقل، تجهیزات مورد نیاز برای نصب، نیروی انسانی مورد استفاده و … ایجاد می نماید. همچنین سرعت نصب کلیه تجهیزات بسیار بالاتر می باشد.
– نصب مخازن کامپوزیتی:
مخازن کامپوزیتی را می توان هم به صورت مدفون هم به صورت روباز(زمینی و هوایی) نصب نمودو همچنین به صورت استوانه افقی و یا در احجام کوچکتر به صورت استوانه عمودی قابل نصب هستند.
– طول عمر مخازن:
این مخازن در شرایط درجه حرارت ۲۰ درجه سانتی گراد ۵۰ سال عمر دارند، با افزایش درجه حرارت طول عمر آنها کمتر خواهد شد.
– مقاومت در مقابل سرما و گرما:
این مخازن با توجه به اینکه از مواد کامپوزیتی ساخته شده اند از ۴۵+ تا ۵۰- درجه در بلند مدت قابلیت تحمل گرما و سرما را دارند و در مناطق کوهستانی خاصیت عایق حرارتی کامپوزیت، عملکرد این مخازن از دیگر مخازن شرایط بهتری رادارند.
– مقاومت در مقبل زلزله:
با توجه به قابلیت انعطاف کامپوزیت در سوانحی مانند زلزله بهتر عمل می نمایند و کمترین صدمه به آنها وارد می گردد.
– مقاومت در مقابل شوری و تلخی آب یا خاک:
به علت خاصیت مواد کامپوزیتی، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا می باشد و رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می شود، مخازن کامپوزیتی تنها گزینه برتر در این مناطق می با شند.
– قابلیت جابجائی:
مخازن را می توان در صورت نیاز بارها جابجا نمود و در مناطق مختلف از آن استفاده نمود.
– ابعاد مخازن:
لازم به ذکر است این شرکت توان تولید مخازن در ابعاد مورد نظر خریدار را دارد و در صورت ارائه نقشه، اجرا خواهد شد. سایز و محل لوله های ورودی و خروجی و سرریز تخلیه کف مخازن متناسب با در خواست خریدار اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *