سپتیک تانک چگونه کار میکند؟

سپتیک تانک چگونه کار میکند؟

 

سپتیک تانک دو بخش است بخش مخزن بخش تخلیه

تمامی سیستمهای سپتیک تانک معمولی از یک تانک مستطیل شکل یا استوانه ای شکل به خاک سپرده ای بزرگی که از جنس بتن یا پلی اتیلن هستند ساخته شده اند.

مواد جامد سنگین رسوب میکند و و توسط باکتریهاو گازهای لجن هضم میشود.مواد جامد سبک تر مانند گریس ، روغن ها و چربی های شناور روی مایع فاضلاب شناور میشود و لایه تفاله را تشکیل میدهد

سپتیک تانک چگونه کار میکند؟

طرز کار کرد سپتیک تانک

جامداتی که در مخزن تجزیه نمیشوند اگر توسط پمپ های متوالی حذف نشوند به سمت واحد تخلیه می آیند و باعث مشکلاتی در بخش خروجی میشوند.

تمامی مخازن هر ۳ تا ۵ سال بسته به اندازه مخزن ، مقدار مواد جام دو نوع استفاده کاربران پمپ میشوند.با اندازه گیری ضخامت لجن و لایه تفاله میتوان تعیین کرد که چه زمانی لازم است سپتیک تانک پمپ شود

فاضلاب مخزن سپتیک مایعی به نام پساب است که  هنوز بوی ناخوشایندی دارد و شامل موجودات زنده بیماری زا، ضایعات آلی و دیگر آلاینده ها میباشد. این پساب نیاز دفع مناسب دارد.این مایع به هیچ عنوان در طبیعت به صورت مستقیم رها سازی نمی شود.

واحد هشدار

یک شناور در درون مخزن قرار دارد که به محض بالا آمدن اخطار میدهد واین اخطار به صورت صوتی یا اخطاری در پارکینگ یا حیا به صدا در میآید.

 

تخلیه

واحد تخلیه به سمت خاک جاری میشود تا آخرین مرحله تصفیه در اینجا انجام شود.ریشه گیاهان این آب را جذب میکند و گیاهان بهترین روش نگهداری از این آب گرانبها را میدانند.