فاییبر ویند پلنت(حذف کننده­ غبارِ شرکت AWS)

فاییبر ویند پلنت(حذف کننده­ غبارِ شرکت AWS)

فاییبر ویند پلنت

نوع فایبر ویند حذف کننده­ غبارِ شرکت AWS، به طور ویژه برای حذف ذرات مایع زیر میکرون و ذرات جامد قابل حل از جریان گاز و یا هوا ساخته شده است. آنها بسیار شبیه مش پد­ها هستند با این تفاوت که تارها در این سیستم بسیار نازک هستند و فاصله آنها بسیار کم و تصادفی است.

در فایبر ویندهای معمولی گاز خام حاوی غبارات نفت و ذرات معلق جامد است که ابتدا به مرحله پیش فیلتر وارد شده و در آن ذرات جامد و قطرات بزرگتر آب حذف می­شوند.

سپس جریان هوا وارد یک تبادل کننده­ی گرما می­شود و تا نقطه اشباع خنک می­شود. در طول زمان خنک سازی، به علت چگالش، ذرات مایع با اندازه زیر میکرون ایجاد می­شود.

سپس هوا وارد محفظه فیلترینگ وارد می­شود که توسط فایبر ویند نوع BM تجهیز شده است.

نوع فایبر ویند حذف کننده­ی ذراتِ هوا شرکت AWS، به صورت استوانه­ای (فیلتر شمعی) بین دو بستر مش هم مرکز باز که در آن فیبرهای مخصوص ساخته شده از مواد مختلف به صورت متراکم و یا در هم تنیده ساخته شده­اند.

اصول عملکرد فایبر ویند درهم تنیده بر اساس حرکت براونیِ ذرات با اندازه زیر میکرون است. این حرکت­ها یسیار سریع و تصادفی هستند.

در طول هم گذری بستر فایبر گلاس، ذرات زیر میکرون به فیبرها چسبیده و به مرور زمان تشکیل قطره­های بزرگتر را می­دهند. این ذرات بزرگتر به طرف مخالف فیلتر عبور داده می­شوند و بر اثر جاذبه به زمین می­افتند.

هوای پاک شده توسط یک دمنده به بیرون فرستاده می­شود.

تمام سیستم می­تواند با یک سیستم بهبود و بازیافت حرارت مجتمع شود و آب و یا هوای گرم تولید شده، در کارخانه استفاده مجدد شود.

تصویر فوق دیاگرام معمول جریان برای یک پلنت حذف کننده ذرات را نشان می­دهد.

حذف کننده­ غبارِ شرکت AWS ( تجهیزات شرکت آردازیست) شرکت تصفیه فاضلاب آب و هوا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *