اهمیت اسمز معکوس

اهمیت اسمز معکوس

غشای اسمز معکوس یک روش مقرون به صرفه برای خالص سازی آب برای فاضلاب مهیا میکند.مجمع عمومی مصرفی(PUB)سنگاپور باتوجه به اثبات نتایج کارکرد دستگاهها متقاعد شده دو دستگاه تصفیه فاضلاب ۳۲هزار متر مکعبی و ۴۲ هزار متر مکعبی مدل کنجی که هردو ساخت شرکت هیدروتیک میباشد را استفاده کند.هردوی این دستگاهها با روش غشای کم رسوب کار میکنند.

 

احیای فاضلاب تبدیل به یک روش متداوم در مناطق کم آب شده است.مخصوصا در مواقعی که مقرون به صرفه بودن اهمیت زیادی دارد.لایه (غشای) اسمز معکوس نشان داده است که به طور قابل توجهی حجم جامدات ، فلزات سنگین ، آلودگی های طبیعی ، ویروسها ، باکتریها و بقیه آلاینده ها را کاهش میدهد.تجربه تصفیه خانه های صنعتی غشای اسمز معکوس تصفیه فاضلاب نشان داده است که پارامترهای کلیدی طراحی باید به دنبال جلوگیری از رسوب سریع باشند که در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

 

بهترین شیوه کنونی ، استفاده از اولترافیلتراسیون یا میکروفیلتراسیون غشاء برای حذف باقی مانده کلوئیدی، حفظ باقی مانده کلرامین برای جلوگیری از رشد زیستی، مواد شیمیایی ضد رسوب مناسب را انتخاب کنید، میزان بازیابی RO برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاء را محدود کرده و از غشاء که رسوب آلی را بهحداقل میرساند استفاده کنید.

 

پلی آمید و دستگاه غشاء معمولی کم رسوب موفق در حوضه فاضلاب تصفیه غرب در کالیفرنیا و یا دستگاه بدوک و Kranji در سنگاپور استفاده شده است. این دستگاهها در مقیاس بزرگ  کمک بیشتری به جبران آب در مناطق نیازمند به آب ارائه میکنند.

تکنولوژی اسمز معکوس نقش مهمی در تصفیه و احیای آب فاضلاب بازی میکندبا رشد تقاضا برای آب با کیفیت در مناطق شهری  تصفیه آب فاضلاب  تبدیل به یکی از منابع مهم شده است

به ویژه فاضلاب احیا شده با کیفیت میتواند بوسیله مشتریان تجاری استفاده شود.مانند استفاده آب در دیگ بخار یا صنعت نیمه هادی ها.

RO ثابت کرده است که میتواند فاضلاب را به آب با کیفیتی تبدیل کند و برای بسیاری از نیازها مفید و مثمر ثمر باشد.

در حجم وسیع و تجاری دستگاهها فاضلاب را احیا میکنند.

این دستگاهها شامل دستگاه ۵۰ هزار متر مکعب در روز WEST BASIN ، ۴۰ هزار متر مکعبی  در سنگاپور و ۳۲ هزار متر مکعبی BEDOK  در سنگاپور هستند.

بعضی از این دستگاهها ۱۰ سال سابقه با تکنولوژی غشا و فرایند غشایی دارند.علاوه بر این اخیرا دستگاههای بزرگتری  شروع به کار کرده اند( به طور مثال دستگاه ۳۸۰ هزار متر مکعبی کویت) یا دستگاه ۲۷۰ هزار متر کعبی در اورنج کانتی کالیفرنیا و ۱۷۰ هزار متر مکعبی ULU PANDAN  در سنگاپور

بزرگ بودن این دستگاهها ثابت میکند که این دستگاهها در سطح وسیعی پذیرفته شد و به مرحله های تجاری رسیده اند.

یک پروسه تصفیه فاضلاب شهری معمولی شامل سه مرحله اصلی میباشد نتیجه فاضلاب شفافیت بیشتری دارد و برای مقاصد تمیزکاری تخلیه مورد استفاده قرار میگیرد.

این روش مواد جامد را جدا سازی نمیکند و برای استفاده مجدد مناسب نیست.

هنگامی که قسمت سوم یک تصفیه RO پایان یافت تمامی اشکال رسوب – کلوئیدی، بیولوژیکی، پوسته پوسته شدن و رسوب آلی حذف میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *